Отборите на Атлетик (Билбао) и Валенсия не се победиха в един от ранните съботни двубои в Примера Дивисион - 0:0.

Двубоят на "Сан Мамес" предложи малко интересни моменти, но за сметка на това, голям брой жълти картони и неспортсменски действия.

Снимка 385978

Източник: EPA/БГНЕС

Ремито не помогна по никакъв начин и на двата тима, които продължават с безкрайно неубедителното си представяне в Ла Лига. Баските са малко над зоната на изпадащите с 10 точки. Валенсия пък е 13-и с рекордните за първенството 8 равенства от 10 мача.

В 79-ата минута гол на "лос че" бе отложен. Първоначално Кевин Гамейро усети радостта от попадението, но миг по-късно видя, че е в положение на засада.

Лопетеги: Реал (Мадрид) е ранен, но в перфектно състояние

"Напълно готови сме за дербито с Барселона"

Атлетик можеше да нанесе своя удар в заветната част от срещата. Първо опасен изстрел на Иняки Уилямс профуча край лявата греда. В 93-ата пък Нето спаси Валенсия с уникалния си рефлекс, след като отчая сигурния, че ще се превърне в голов герой за домакините - Раул Гарсия.

Снимка 385975

В следващия кръг на валенсианци предстои домакинство на Жирона. Билбао пък ще пътува до Барселона, където ще мери сили с Еспаньол.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - ВАЛЕНСИЯ 0:0

СТАДИОН: "Сан Мамес"

СЪДИЯ: Алберто Майенко

БИЛБАО: Ерерин, Адуриц, Алварес, Берчиче, Капа, Гарсия, Раул Гарсия, Мартинес, Рико, Сан Хосе, Сусаета (резерви: Симон, Балензиага, Де Маркос, Лопес, Муниаин, Нунес, Уилямс)

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Башуай, Коклен, Габриел, Гарай, Гая, Кондогбия, Парехо, Родриго, Солер, Везо (резерви: Доменек, Диакаби, Гамейро, Латоре, Мурийо, Торес, Вас)