Атлетик (Билбао) и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Срещата се проведе пред празните трибуни на "Сан Мамес".

Двата тима си размениха по един гол в рамките на две минути. Първо Икер Муниаин откри в 37-ата минута, а Диего Коща изравни.

"Дюшекчиите" записаха трето поредно равенство и са шести в класирането. Атлетик заема десето място.

В 13-ата минута удар на Ферейра Караско премина покрай вратата. Последваха две намеси на Облак след удари на Уилямс и Йерай Алварес.

В 37-ата Муниаин откри резултата с хубав удар към далечния ъгъл. Юри Берчиче центрира отляво и Муниаин стреля с външен фалц и изненада Облак - 1:0. Стотина секунди по-късно Коке с майсторски пас намери Диего Коща, който не остави шансове на Симон - 1:1.

През втората част опасните положения липсваха и двата тима взеха по точка от днешния мач.