Отборът на Атлетик Билбао записа минимална победа с 1:0 над Бетис в мач от 21-ия кръг в испанската Примера дивисион.

Единственото попадение дойде в 21-ата минута, когато Муняин получи хубаво подаване от Маркос в наказателното поле и след като остана сам срещу вратаря, не сгреши за 1:0.

"Червено-белите" обаче не завършиха срещата в пълен състав, тъй като в 84-ата минута именно Маркос получи червен картон заради грубо нарушение и бе изгонен.

Снимка 402918

Източник: БГНЕС

След тази победа, Билбао събра актив от 26 точки на десетото място в Ла Лига, докато Бетис е 17-ти с 21.

В другата среща от 21-ия кръг, която стартира в 19:30 часа, Реал Сосиедад и Уеска не успяха да излъчат победител и поделиха точките при резултат 0:0

Уеска продължава да е на дъното с едва 12 пункта, докато Сосиедад е девети с 27.