Атлетик (Билбао) пречупи Сантандер и по този начин се върна на победния път в шампионата. Успехът дойде малко трудно с 2:1, но въпреки това бе абсолютно заслужен. Срещата бе решена още в рамките на първите 10 минути, когато взривният старт на домакините им донесе два гола преднина.

Още в 7-ата минута топката бе центрирана от фаул и Мартинес с глава я засече и вкара за 1:0. Само 3 минути по-късно Токеро засече топката от воле и реализира за 2:0. След това гостите се активизираха и пробваха да обърнат срещата, но това така и не стана. В 74-ата минута Иван Боладо намали резултата.

Минута преди края обаче Мунитис бе изгонен с директен червен картон за удар без топка и това окончателно уби интригата в срещата.