Атлетико (Мадрид) победи Ейбар с 2:0 в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Звездата на "дюшекчиите" Антоан Гризман прекъсна головата си суша в Примера дивисион, след като вкара попадение в свещата.

Дранцузинът не бе вкарвал от 2 октомври миналата година, когато се разписа във вратата на Валенсия.

Първото попадение в срещата падна в 53-ата минута, когато  Саул Нигес откри резултата с глава в полза на "дюшекчиите" при явна засада.

В 74-ата минута, след комбинация между  Кевин Гамейро и Гризман, звездата завърши с хубав удар, правейки  2:0.

Така Атлетико записа 5-и пореден успех във всички турнири и с 31 точки продължава борбата за място в Топ 4.

Ейбар заема осмата позиция в подреждането с 23 точки.

Реал (Мадрид) стъпка Гранада и отново е на 6 точки пред Барса

Реал стъпка Гранада и отново е на 6 точки пред Барса

"Галактикос" преминаха границата от 40 отбелязани попадения в Ла Лига през сезона