Отборът на Атлетико (Мадрид) записа деветата си победа от началото на сезона в испанското футболно първенство.

Столичани спечелиха домакинството си на състава на Еспаньол с минималното 1:0. Автор на победния гол за "дюшекчиите" стана лидерът на тима Антоан Гризман. Френският национал се разписа от дузпа в 56-ата минута на двубоя.

Снимка 342871

Нападателите и на двата тима се отчетоха с изключително много пропуски пред вратата на съперника.

През първите 45 минути домакините неколкократно можеха да открият резултата, но Калинич и Коке нямаха очаквания успех пред вратата на съперника.

За гостите, особено през второто полувреме, най-вече в заключителните мигове от сблъсъка, в големи длъжници за отбора си се превърнаха Иглесиас и Гранеро. Последният получи чудесна възможност да изравни резултата десет минути преди последния сигнал, но изстрелът му се оказа неточен.

Снимка 384867

Източник: facebook

Нещо повече, Гранеро едва не бе изгонен, след като само в рамките на няколко минути протестира срещу последователни решения на главния съдия и единствено фактът, че арбитърът бе милостив към състезателя на гостите, му спести второто официално предупреждение.

В самия край на срещата влезлият като резерва в състава на домакините Желсон остана сам срещу Лопес, но мерникът му се оказа неточен и той пропусна да заличи всякаква интрига в срещата.

Снимка 394124

Източник: EPA/БГНЕС

Така или иначе Атлетико се поздрави с крайната победа, която изравни състава с Барселона на върха в класирането, преди мача на каталунците от текущия кръг. Еспаньол остава под номер 11 в таблицата с подреждането.