Изминалата седмица няма да бъде запомнена с добро за играчите и феновете на Барселона, след разочароващото отпадане от Манчестър Юнайтед в Лига Европа. Тази вечер те пропуснаха шанса да направят 10 точки преднина на върха на таблицата, губейки 1:0 като гост на Алмерия, клуб, който отчаяно се бори за оцеляване.

Барселона трябва да плати над 1 милион евро заради гол на Левандовски

Ето защо

Ел Билал Туре в 24-ата минута на мача успя да матира Марк-Андре Тер Стеген за невероятен гол. След това каталунският клуб направи обсада към вратата на домакините, но не отбеляза.

Барселона остава на върха в Ла Лига с 59 точки, седем пред Реал Мадрид, докато Алмерия излиза от зоната на изпадащите и вече е 15-и с 25 точки. За Барса предстои ново "Ел Класико" срещу Реал още в четвъртък в първия мач от полуфиналите за Купата на Краля.