Атлетик (Билбао) победи Алмерия с 2:1 като гост в мач от 30-ия кръг на испанската Ла Лига. Атлетик (Билбао) постигна трета поредна победа и продължава без загуба в шампионата на Испания от края на февруари. Тимът вече има 46 точки на седмото място във временното класиране. След втората си поредна загуба Алмерия остава 17-и с 30 точки в актива си.

Осасуна - Бетис 3:2 в мач от Ла Лига

Осасуна надви Бетис в голов спектакъл

Вожте подробности

Нико Уилямс реализира първото попадение в двубоя. Той бе точен в деветата минута, давайки аванс от 1:0 за гостите от Билбао. Четири минути след подновяването на играта през второто полувреме, в 49-ата Иниго Мартинес се разписа за 2:0 за Атлетик Билбао.

В 56-ата Оскар де Маркос намали на 1:2, но домакините не успяха да стигнат до изравнително попадение.