Атлетико (Мадрид) е новият шампион на Испания. „Дюшекчиите" остискаха 1:1 срещу Барселона „Камп Ноу" пред 99 350 зрители. Срещата започна лошо за гостите, след като Диего Коща и Арда Туран напуснаха принудително двубоя рано-рано. Домакините поведоха чрез Алексис Санчес, но Диего Годин в началото на втората част донесе така важното изравнително попадение за „дюшекчиите". Столичани показаха изключителна игра през сезона и изненадаха приятно всички. Записаха едва 4 загуби през цялата кампания и бяха непобедими за грандовете Барселона и Реал. Това е 10-а шампионска титла за Атлетико. "Дюшекчиите" могат да направят и дубъл, след като на 24-и май излизат във финала за Шампионската лига срещу градския си съперник Реал.

Първата по-сериозна възможност се откри пред Барселона. В 7-ата минута Адриано напредна и от границата на наказателното поле стреля с десния крак, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

Въпреки че не допусна ранен гол, началото на двубоя беше изключително неприятно за Атлетико. Още в 14-ата минута голмайсторът на тима Диего Коща напусна принудително терена, а същата участ сполетя и Арда Туран шест минути по-късно.

Малко след това, Алексис стреля с глава, но доста слабо.

В 26-ата минута влезлият само преди секунди Раул Гарсия засече центриране от корнер, но прати топката далеч над вратата.

В ответната атака нисичкият Педро също опита да порази целта след удар с глава, но доста неточно.

В 33-ата минута Барселона поведе в резултата. Фабрегас подаде към Меси, който свали с гърди към Алексис Санчес. Чилиецът отправи фантастичен удар и не остави никакъв шанс на Тибо Куртоа.

Още в самото начало на първото полувреме гостите можеха да изравнят резултата, но ударът на Давид Вийя от границата на наказателното поле се удари в гредата.

Две минути по-късно нова възможност се откри пред Атлетико. Вийя получи топката в наказателното поле, но показа лош контрол и Пинто изчисти топката.

Натискът на „дюшекчиите" в кайна сметка даде резултат в 49-ата минута. След центиране от корнер Диего Годин засече топката с глава и я прати неспасяемо в левия ъгъл на Пинто.

В 64-ата минута Лионел Меси прати топката в мрежата на Атлетико, но беше в положение на засада и голът беше отменен.

Десет минути преди края Дани Алвеш отправи далечен удар, но той попадна в обсега на Тибо Куртоа, който изби топката в корнер.

До края срещата беше изпълнена с много напрежение. Последваха няколко мелета и в двете наказателни полета. Барса натискаха, но не успяха да отбележат.

Барселона -Атлетико 1:1
1:0 Алексис Санчес (33')
1:1 Диего Годин (49')

Барселона: Пинто, Пике, Масчерано, Адриано, Алвеш, Фабрегас(77' Шави), Иниеста, Бускетс(57' Бускетс), Педро(62' Неймар), Алексис Санчес, Меси

Атлетико: Куртоа, Годин, Фелипе Луиш, Хуанфран, Миранда, Тиаго, Коке, Туран(23' Раул Гарсия), Габи, Вийя,  Коща(16' Адриан/ 72' Соса)