Алавес победи с 3:1 като гост Уеска в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Джонатан Кайери (11,86) вкара два гола за баските, а едно попадение добави Джон Гуидети. За домакините точен бе Есекиел Авила от дузпа.

Гостите излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато реферът видя игра с ръка на Мантовани в наказателното поле след консултация с ВАР. Кайери бе точен от бялата точка за 0:1.

Три минути след това Чимо Наваро игра с ръка в наказателното поле на Алавес. Последва дузпа за Уеска, която Авила реализира за 1:1.

След час игра Кучо удари греда. Това бе повратен момент в мача, след който играчите на Абелардо наложиха волята си и стигнаха до два гола.

В 80-ата минута Гуидети засече подаване на Мантовани на далечната греда за 1:2. Пет минути по-късно Кайери матира за втори път вратаря на домакините.

Трите точки доближиха Алавес на една от четвъртия Хетафе. Уеска е твърдо последен.

Алавес и Ейбар завършиха наравно 1:1

Алавес изпусна добър шанс да се настани в зона "Шампионска лига"

Селекцията на Абелардо завърши 1:1 при домакинството си на Ейбар