Леванте победи Реал (Мадрид) с 1:0 и свали мадридския тим от първото място на Ла Лига. Зрелищното попадение беше дело на Хосе Луис Моралес в 79-ата минута.

Така Барселона е начело с 55 точки от 25 мача, Реал е втори с 53 точки. Леванте се изкачи на десето място с 32 точки, на 10 от зоната на изпадащите.

Барселона разби Ейбар с 5:0, Меси вкара четири гола

Меси разпиля Ейбар, Барса поведе в Ла Лига

Аржентинецът заби четири гола

Зинедин Зидан отново заложи на възстановения Еден Азар, който се появи като партньор на Карим Бензема в нападение. Иско също получи по-офанзивна роля. Лука Модрич се завърна сред 11-те, а Федерико Валверде получи почивка. Марсело стартира на левия бек вместо застрашения от санкция Ферлан Менди. Наставникът на валенсианци Пако Лопес подреди схема 4-4-2 с Роджър Марти и Борха Майорал най-отпред.

Срещата на "Сиутат де Валенсия" започна с високо темпо, диктувано от гостите. В седмата минута Даниел Карвахал изведе Бензема, който не се поколеба да стреля от малък ъгъл. Той шутира към близката греда, където вратарят Айтор Фернандес не беше затруднен.

Стотина секунди по-късно Азар показа техника в наказателното поле и промуши топката към вратата. Вратарят се справи лесно след рикошет. В 11-ата минута Иско намери по прекрасен начин Карим Бензема, който сам срещу вратаря не можа да вкара. Секунди по-късно се откри възможност и пред Лука Модрич, чийто шут излезе високо в аут.

В 12-ата минута "синьо-червените" организираха много остра контраатака. Педро Моралес се възползва от празното пространство и бързината си, напредна бързо, но подаде неточно към търсещия топката в наказателното поле Майорал. В 16-ата минута Айтор не боксира убедително и предостави чудесен шанс пред Каземиро. Бразилецът опита да го прехвърли с глава, направи го, но топката премина встрани от гредата.

Домакините също показваха острота в нападенията си. В 23-ата минута Рафаел Варан се намеси много добре след остро центриране отляво. В 39-ата минута Азар, Иско и Бензема разиграха атрактивно. Топката се разходи в наказателното поле, но така и не се стигна до удар. В края на полувремето "белите" натиснаха още повече своя съперник в търсене на гол. В 40-ата минута Модрич шутира от 20 метра и вратарят Айтор изби  в корнер.

Снимка 468196

Източник: EPA/БГНЕС

В 47-ата минута Хосе Кампаня игра с ръка в наказателното поле и гостите от "Сантиаго Бернабеу" претендираха за дузпа. Съдията Ернандес Ернандес не видя такава. Иско не се справи с овладяването и топката отскочи към ръката на Кампаня, която беше встрани. Футболистът не я очакваше и се получи неумишлена игра. Минута по-късно Енис Барди отправи много силен и опасен удар към вратата на Тибо Куртоа - кълбото прелетя на сантиметри встрани.

В 53-тата минута Еден Азар се включи на скорост отляво, получи топката и изскочи сам срещу вратаря. Белгийският халф не успя да преодолее вратаря и спечели само корнер, след като ударът му беше блокиран. След последвали корнер Каземиро насочи топката към ръката на Кампаня. Претенциите на "белите" за дузпа отново не бяха уважени заради близкото разстояние и малкото време за реакция.

В 60-ата минута "жабчетата" изградиха страхотна контракция чрез Вукчевич. Роджър Марти трябваше да подаде вляво за свободния Енис Барди, но предпочете да стреля и вбеси старши треньора си Пако Лопес и феновете на домакините. Три минути по-късно Модрич подаде вляво за Иско, чийто изстрел не се получи.

В 66-ата минута Марсело направи грешка до наказателното си поле и даде възможност на домакините. Играчите на Пако Лопес обаче не успяха да се ориентират и да стигнат до удар.

Минута по-късно Еден Азар напусна с травма, заменен от Винисиус Жуниор. В 68-ата Карим Бензема направи голям пропуск на втора греда. Френският стрелец предпочете да овладява топката и изпусна момента за удар от чудесна позиция.

В 79-ата минута Никола Вукчевич изведе по чудесен начин Хосе Моралес. Варан покри точно на линията засадата, Ел Команданте се устреми отляво и с първото си докосване шутира от въздуха към близкия ъгъл под гредата , изненадвайки вратаря Куртоа за 1:0.

В 83-ата минута Винисиус нахлу много добре отляво и сервира топката на Бензема, но прекрасен шпагат на Бруно опази вратата на домакините.

В последните секунди на добавеното време стражът на Леванте спаси удар с глава на Серхио Рамос