Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 Sofia Open в зала "Арена Армеец" в столицата.

Участващият "уайлд кард" Кузманов загуби от тръгналия от квалификациите французин Юго Юмбер с 6:7(4), 4:6 в мач, продължил два часа и половина.

Националът на страната за Купа "Дейвис" имаше своите шансове в срещата, но не успя да се възползва. Кузманов стартира отлично първия сет и поведе с 3:0 гейма, но французинът изравни за 3:3. При 3:2 в своя полза българинът пропусна две точки за пробив. Оспорваната игра продължи до 6:6 и тайбрек, в който Кузманов поведе с 4:2, но Юмер спечели пет поредни точки за крайното 7:4 в своя полза и успех в сета.

Втората ракета на България започна с пробив и втората част, взимайки аванс от 2:0, а след това дръпна с 4:2. Юго Юмбер обаче навакса изоставането си до 4:4 и спечели общо четири поредни гейма, за да триумфира с 6:4.

Юмбер ще срещне във втория кръг победителя от мача между германеца Ян-Ленард Щруф и сърбина Душан Лайович

"Беше труден мач. Не започнах добре. Успях да се справя в ключовите моменти и особено в тайбрека. Харесват ми атмосферата и корта тук. Доволен съм, че спечелих", коментира Юмбер след успеха над Димитър Кузманов.

Донски и Лазаров се класираха на 1/4-финалите на двойки на Sofia Open

Те победиха Фабрис Мартен (Франция) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) с 4:6, 6:3, 10-8