Българският тенисист Александър Лазаров победи чеха Иржи Лехечка със 7:5, 6:3 на турнира по тенис Sofia Open, като мачът продължи точно час и половина.

В първия сет Лазаров направи пробив и поведе с 3:1, но веднага след това чехът върна пробива и успя да изравни при 3:3. До 5:5 всеки печелеше подаването си. Последва нов спечелен гейм за българина при сервис и в решаващия гейм Лазаров направи важен пробив, за да затвори първата част, като не позволи да се стигне до тайбрек.

Във втория сет Лазаров започна много уверено, като спечели първите 3 гейма. След това при 4:1 водеше с 40:15 и имаше две възможности за пробив, но Лехечка се измъкна с добър сервис. Българинът обаче спечели след това подаването си на нула. След това Лехечка взе подаването си, но Лазаров затвори мача на свой сервис.

Това бе първа победа на Лазаров над тенисисте от Топ 100, като до момента той имаше три загуби. Лехечка е номер 74 в световната ранглиста.

Във втория кръг на турнира Александър Лазаров, който е под номер 334 в световната ранглиста на АТП, ще има трудна задача, защото ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети, който е поставен под номер 4 в схемата и почива в първия кръг.

"Работих много усърдно през тази година, чакам я от 2015 година, откогато участвам в турнира. За съжаление в началото на годината загубих баба ми и дядо ми. Това бе амбицира за работя много здраво, за да не похабя таланта си. Посвещавам им тази победа, както и на всички хора, които ме подкрепят. Винаги играя по-добре пред публика. Миналата година се изложих брутално, тази година е по-добре", каза след мача Алекс Лазаров.

В по-ранен мач от деня полякът Камил Майхжак се наложи над литовеца Ричардас Беранкис със 7:5, 6:2 за час и 17 минути игра.