Берое победи с 1:0 македонския Работнички (Кометал) в контрола играна в Анталия, съобщи Beroe Online. Заслугата за успеха се дължи до голяма степен на камерунския страж Даниел Беконо, който спаси на два пъти дузпи малко преди края на мача.

"Заралии" доминираха през целия мач и имаха повече положения за гол от македонците, но невероятните изяви на вратаря на Работнички Пачовски отчаяха момчетата на Илиян Илиев. Берое стигна до гол в края на първото полувреме. В 39-ата Куоки организира бърза контраатака и подаде на Галин Иванов, който излъга добре вратаря и с шут в долния десен ъгъл и направи 1:0.

В 47-ата минута Милисавлевич излезе сам срещу вратаря на Берое, но Беконо бе на мястото си и спаси удара на македонеца. В 78-ата минута реферът Сорока отсъди спорна дузпа за Работнички за нарушение срещу Трайчов. Потърпевшия сам изпълни наказателния удар, но Беконо спаси удара му.

Беларуския съдия обаче отсъди повторно изпълнение на 11-метровия удар, който вратаря на "заралии" също отрази и минималното 1:0 се запази. Успеха бе втори за Берое в Анталия, като до момента тима записа и две поражения на турска земя. Следващата проверка на старозагорци е на 14-и февруари срещу руския Анжи.

БЕРОЕ - РАБОТНИЧКИ 1:0
1:0 Г. Иванов (39)

БЕРОЕ: Беконо, Колев, Иванов, Дзаферович, Харизанов, Минчев, Лопеш, Куоки, Иванов, Атанасов, Заков (Тодоров, Митев, Симов, Танев, Апостолов)

РАБОТНИЧКИ: Пачовски, Илиевски, Аделицио, Йовановски, Лазаревски, Михайлович, Стоянов, Ериксон, Калиевич, Игнатов, Станковски (Маджовски, Карчев, Лукман, Степановски, Марсело, Тодорчев, Трайчов, Неджипи, Пейчик, Милисалевич, Велковски, Тричковски)