Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич не можа да даде конкретна причина за загубата от Витоша (Бистрица) с 0:2 тази вечер.

Наставникът заяви, че играчите му са изморени както физически, така и психически и преходът от Лига Европа към Първа лига им е доста труден.

"Трудно е да отговоря защо загубихме. Емоциите ни останаха в евротурнитите. Говорихме през цялата седмица, че това ще е най-трудният мач в сезона и е нужно да се мобилизираме. Трябваше да играем умно, но направихме две груби грешки и бяхме наказаха. Витоша можеше и трети гол да вкарат. По-доволен съм от първото полувреме, тъй като имаше смисъл в играта ни. Втората част не беше така и при 0:2 опитахме всичко в игрово отношение, но не се получи.

Дано футболистите са наясно за причините за тази загуба. Трябваше да сме по-агресивни през цялото време. Желанието на Витоша бе по-голямо от нашето. Пооправихме се през втората част, но трябваше да е от първата до последната минута, а не само 45 минути. Не може да се каже, че подценихме опонента. Бяхме изтощени физически и психически ,а прехвърлянето от Европа в Първа лига е тежко. Останали сме в мачовете от Лига Европа, но обикновено след отпадане се играе много тежко. Трябва висока концентрация, за да се върнем обратно в България.

Витоша (Бистрица) победи Славия с 2:0 като гост

Славия отнесе звучен шамар от преобразения отбор на Витоша

Даниел Кутев донесе победата на "тигрите"

Имаме колектив, но нямаме опит в турнирите. В първенството започнахме добре, а и днес играта бе добра от наша страна. Опитът е много важен, а ние го нямаме. Трудно е да играеш с Хайдук, а после с Витоша. Трябва да изхвърлим този психически товар от главите си. ЦСКА е най-големият отбор в България. Няма какво да амбицирам футболистите за идния мач, тъй като те знаят важността на този мач. Сега имат седем победи поред и нямат допуснат гол в първенството. Мачът ще е много тежък, тъй като те са абсолютен фаворит. Дано излезем на "Армията" и да покажем нещата, които правихме преди този мач.

Емануеле Джерия вдигна температура през нощта, но се надявам да се оправи бързо. Обадихме се на Георги Петков да идва спешно, тъй като направи малка глупост. Съблекалнята ни е хубава и искам да го покажем на терена. Дано следващите мачове да играем по-концентрирани.

С Росен Кирилов бяхме заедно постоянно през цялото време. И той ми е като брат. Имаме много силни мачове заедно. В националния отбор на "Уембли" срещу Англия, когато завършихме 0:0 е най-силният ни за България. Опазихме всички англичани, а той се справи с Алън Шиърър. С Литекс правихме хубави мачове срещу Левски. Нямахме загуба срещу тях и играехме с голямо настроение", коментира наставникът пред "Диема спорт" след загубата.