Витоша (Бистрица) записа втория си успех от началото на сезона в Първа лига, след като победи Славия с 2:0 в тазвечершния последен мач от третия кръг в елита. Срещата се игра на националния стадион "Васил Левски", а точен за "тигрите" на два пъти бе Даниел Кутев.

Славия - Витоша, 0:2 (Развой на срещата по минути)

Даниел Кутев се отчете с два гола

Шокиращо слаби първи 45 минути записа селекцията на Златомир Загорчич. "Белите" не показаха абсолютно нищо от футбола, на който станахме свидетели, както при участието им в Лига Европа, така и в първите два кръга на първенството ни.

След скучните първи минути, изненадата дойде във фаталната 13-ата минута, когато Даниел Кутев поведе "тигрите" напред в резултата още с първия точен удар във вратата на домакините. Ивайло Лазаров изведе своя съотборник зад защитата на Славия с чудесен, разсичащ пас, и той не се поколеба да стреля, преодолявайки Стергиакис с диагонален силен удар за 1:0.

След десетина минути, "белите" опитаха да се върнат в мача, но изпълнението на Карабельов бе доста разочароващо. Той засече хубаво центриране на Велковски пред съперниковата врата, но изпрати топката висока над напречната греда. В 38-ата минута дойде и най-доброто положение за столичани. Галин Иванов получи пас в дълбочина от Георги Йомов, но точно преди да стреля, страничният съдия вдигна своя флаг за засада, каквато действително имаше, въпреки претенциите на Загорчич след отсъждането.

В 43-ата минута, шокът за Славия бе пълен. Наско Милев подаде към Даниел Кутев, който вече навлизаше в наказателното поле, той успя да финтира Станисавлевич, който се бе запътил към него, и по сходен начин, както и в началото на мача, се разписа за 2:0. Така двата отбора се оттеглиха на почивка в доста различни настроения. Загорчич имаше тежката задача да вдигне духа на своите играчи, докато Росен Кирилов само можеше да поздрави футболистите си за чудесната игра и самочувствието, с което подходиха към фаворита в тази среща.

Още в самото начало на второто полувреме, Даниел Кутев имаше шанс да оформи своя хеттрик, след като се възползва от нова грешка на Станисавлевич. Защитникът не успя да изчисти добре топката и тя попадна право в краката на нападателя на "бистришките тигри". Той изобщо не се поколеба и веднага стреля, но за негово нещастие, кълбото срещна гредата. В 56-ата минута, "белите" най-накрая напомниха за себе си. След центриране от корнер, защитата на гостите първоначално се справи, но топката отиде право към непокрития Момчил Цветанов, който стреля от воле. Радко Мутафчийски обаче се хвърли в последния момент и изби кълбото, предотвратявайки сигурен гол във вратата си.

В 80-ата минута, домакините от "Овча Купел" успяха да достигнат до попадение, но то бе отменено заради засада. Момчил Цветанов комбинира с Галин Иванов, който обаче бе зад защитата на Витоша и въпреки че успя да мушне топката в мрежата, резултатът остана непроменен.

В оставащите минути, срещата сякаш просто се доиграваше, след като "белите" така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Ники Георгиев. От своя страна, "тигрите" се постараха да запазят резултата и да си тръгнат от "Васил Левски" с ценни три точки и нова победа.

След този успех, момчетата на Росен Кирилов заеха четвъртото място във временното класиране в Първа лига с актив от 6 точки (две победи и една загуба), докато Славия е на 7-ата позиция с четири (равенство, победа и загуба).