Славия се наложи с 3:2 срещу Септември (София) във втората си приятелска среща по време на летния си подготвителен лагер. С два гола за "белите" се отличи младият Роберто Райчев, който влезе като резерва и се разписа през второто полувреме.

В 12-ата минута Джорджо Димитров игра с ръка в наказателното поле на отбора от втора дивизия и Тони Тасев хладнокръвно реализира за 1:0.

Славия оставя Сораков в Крумовград за още един сезон

Нападателят беше с основна заслуга за промоцията на клуба в елита

След почивката новият треньор на "белите" Хосе Мария Бакеро направи множество промени в състава. В 57-ата минута Сибиру Кейта отправи диагонален удар, който беше избит, а при добавката Райчев направи 2:0.

Септември изненадващо достигна до равенство, в рамките на близо 180 секунди. В 64-ата минута Атанас Кабов се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Емил Мартинов в наказателното поле, а Борислав Маринов също имаше късмет да преодолее Николай Кръстев.

Славия удари Монтана в дебюта на Бакеро

Четвърт час преди края на редовното време на мача испанецът Йон Бакеро подаде за Роберто Райчев, който финтира технично защитата на Септември и с премерен удар от наказателното поле фиксира крайното 3:2, осигурявайки втория пореден успех за столичани по време на лятната подготовка.

Следващата проверка на Славия е на 4 юли с новака в елита Крумовград.