Локомотив (Пловдив) си гарантира мачове с Черно море по пътя към баражите за Лига Европа, след като "смърфовете" на Бруно Акрапович спечелиха категорично с 3:0 гостуването си на Славия. Така с общ резултат 6:1 пловдивчани продължават напред.

За "белите" срещата нямаше никакво значение с оглед спечелената преди дни Купа на България във финала срещу Левски. Затова и треньорът на домакините Златомир Загорчич заложи на по-експериментален състав, давайки почивка на някои от водещите фигури, сред които и Георги Петков.

Славия - Локомотив (Пловдив) 0:3

Срещата е днес от 19:00 часа

В първите минути гостите имаха някои шансове на удари на Буна и Михалевич не навестиха целта.

Милчо Ангелов пък получи добър пас в наказателното поле на гостите, но се забави в обработването на топката и пропиля шанс да застраши вратата на Милина.

Локомотив нанесе първия си удар сякаш от нищото!

Подаване от левия фланг пред наказателното поле завърши с елегентен удар на Парвиз Умарбаев, който прехвърли технично юношата Василев - 1:0 за Локомотив!

Това бе и всичко по-интересно през първата част, а при преднина от един гол за гостите двата отбора се оттеглиха на почивка. Вторите 45 минути преминаха отново под знака на по-организираната игра на "смърфовете".

Снимка 356224

Всичко по-интересно дойде в заключтелния четвърт час, когато паднаха още две попадения във вратата на домакините.

Първо Симеон Райков центрира перфектно от фаул към Янко Ангелов, който покачи на 2:0, а в добавеното време резервата Аралица вкара за 3:0, възползвайки се от разсеяна изява на младия вратар Василев!

Между втория и третия гол домакините можеха да намалят резултата, но Милчо Ангелов пропусна да вкара от дузпа.

Въпреки поражението с 0:3 феновете на домакините изпратиха с аплодисменти своите любимци с оглед трофея, спечелен от "белите" преди дни. Нещо повече - от ръководството бяха донесли Купата на стадион "Васил Левски", предоставяйки възможност на всеки привърженик да се снима с нея.