Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+2′

Край на мача!

90′

ГОООЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Аралица бележи за 3:0, възползвайки се от липса на концентрация на вратаря Василев!

88′

Жълт картон за Главчев.

84′

Милчо Ангелов пропусна да намали резултата, след като не вкара от дузпа!

82′

ГОООЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Янко Ангелов се възползва от добро центриране на Симеон Райков и с глава вкара за 2:0!

78′

Петър Главчев заменя Парвиз Умарбаев.

76′

Опасно центриране на Симеон Райков пред вратата на домакините, няма футболист на Локомотив обаче, който да засече топката.

73′

Филип Кръстев заменя Галин Иванов.

70′

Аралица заменя Михалевич.

65′

Най-добрата възможност за Славия! Центриране от десния фланг бе засечено успоредно на голлинията от Галин Иванов, но Милина успя да спаси!

58′

Симеон Райков заменя Димо Бакалов.

55′

Тони Иванов заменя Цветелин Чунчуков.

48′

Страхотен пропуск на Буна! Футболистът на гостите се озова сам срещу вратаря на Славия, но ударът му мина високо над вратата!

46′

Мартин Семерджиев заменя Андреа Христов.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

36′

Добра атака на Славия по левия фланг завърши с центриране на Чунчуков, но топката е избита в корнер.

26′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Умарбаев вкара страхотен гол след елегантно изпълнение извън наказателното поле - 1:0!

22′

Галин Иванов стреля извън наказателното поле, последва рикошет в Стивън Езе и топката излезе в корнер.

20′

От ръководството на Славия извадиха спечелената преди дни Купа на България, с която привържениците на "белите" имат възможност да се снимат на стадиона днес.

15′

Жълт картон за Влади Узунов.

9′

Буна получи топката в близост до вратата на домакините, но вместо да подаде към чакащия пред вратарското поле Димо Бакалов, стреля в аут.

8′

Галин Иванов изведе добре Милчо Ангелов в наказателното поле, но нападателят на Славия се забави в обработването на топката и я загуби.

4′

Гостите са по-активни в първите минути на мача.

1′

2. Филип Кръстев 77. Анте Аралица

Днес от 19:00 часа, Славия приема Локомотив (Пловдив) на "Васил Левски" в мач-реванш от плейофите за разпределяне на местата от седмо до десето в Първа лига.

Срещата е без значение за "белите", които вече си осигуриха квота за Лига Европа, след като спечелиха Купата на България, надвивайки Левски на финала след изпълнение на дузпи.

Подвигът на Георги Петков остава в историята

Подвигът на Петков остава в историята

Ветеранът е единственият, спасил дузпи в редовното време и след продълженията

Ситуацията за пловдивчани обаче е далеч по-различна. Ако те днес елиминират своя съперник, ще се изправят срещу Черно море в спор за седмата позиция в класирането. Всичко е на страната на "смърфовете", след като те си осигуриха комфортна преднина, побеждавайки столичани с 3:1 в първия двубой.

При евентуален успех на Славия, то финалът се обезсмисля, а Черно море ще се изправи срещу третия от първата шестица на неговия стадион на 24 май.

Илко Пиргов претърпя операция

Антони Милина ще бъде титуляр

Старши треньорът на Локо - Бруно Акрапович има доста проблеми в състава си. С контузии са основни футболисти като Пиргов, Асен Георгиев, Езе и Анте Аралица, а наказан е Игор Банович. Колегата му Златомир Загорчич включи в групата доста юноши, което е знак, че за белите този мач не е приоритет. Сръбският специалист пусна в почивка Георги Петков, Костадин Велков, Иван Минчев, Георги Йомов, Галин Иванов, както и Емил Мартинов, който е контузен.