Левски спечели "вечното дерби" с ЦСКА с 2:1 (25:17, 25:16, 20:25) във волейболната Скаутска лига при момчетата в среща от 3-я кръг на турнира.

Двубоят бе част от надпреварата Скаут лига, която се провежда в шест района в цялата страна. Това са - столичния "Витоша", "Струма" (гр. Етрополе), "Тракия" (гр. Пазарджик), "Странджа" (гр. Казанлък), "Добруджа" (гр. Варна) и "Хемус" (гр. Видин).

За разлика от момичетата 2004/2005 година, при които се играе до два спечелени гейма, при момчетата, 2003/2004 системата е до три изиграни гейма, като всеки гейм носи точка. Така резултатите могат да завършат или с победа с 3:0, или победа с 2:1.

Участниците в район "Витоша" са: ЦСКА, Левски, Славия, ВА Стойчев - Казийски, Самоков. Утре приключва първата фаза на турнира. В следващата, отборите от районите ще се изправят един срещу друг, а в третия кръг следва елиминационна фаза. На финала, най-добрите ще се изправят срещу отбори от чужбина. Организатори на "Скаут лигата" са Българската волейболна федерация и Корпорация "Развитие".

"Сините" се наложиха с 2-1 гейма, като в първия и втория гейм категорично надиграха "армейците" с 25:17 и 25:16. В третия гейм ЦСКА успя да се върне в мача и победи с 25:20.

"Вечното дерби" предложи на всички зрители в зала "Христо Ботев" в столицата ни много обрати, но отборът на Левски бе по-добрият на полето.

Това е и първата загуба на "червените" в Скаут лигата. Вчера те победиха Славия с 2:1, а днес разбиха Самоков с класически резултат (3:0).

ЦСКА спечели дербито със Славия в Скаут лигата и при момчетата! (ГАЛЕРИЯ+ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ ДЕНЯ)

Оспорван сблъсък в зала "Христо Ботев"

ЦСКА разби Самоков и чака волейболното "Вечно дерби"

"Червените" се наложиха с 3:0

В първия гейм от срещата двата отбора се движеха с много малка разлика помежду си. "Сините" поведоха с 8:6 и успяха да достигнат до 16:15, като до края на гейма допуснаха едва две грешки и заслужено завършиха с 25:17.

Вторият гейм не се различаваше особено. Младите левскари поведоха с 8:1 и достигнаха до 16:8, като отново демонстрираха пълен контрол над случващото се в сблъсъка. ЦСКА успя да достигне едва до 16 точки и геймът завърши с 25:16 в полза на "сините".

В третата част на двубоя "армейците" се "събудиха" и обърнаха резултата в своя полза. 8:1, 16:8 и краен 25:16 донесе успеха за ЦСКА в третия гейм.