Севиля успя да се отърси след отпадането от Лига Европа и стигна до победа с 1:0 като гост на Еспаньол в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Победата на андалуския клуб донесе Висан бен Йедер в 55-ата минута от дузпа.

С успеха Севиля събра 43 точки и заема шесто място във временното класиране. Еспаньол е 13-и с 34 точки.

Това беше първи мач през сезона за новия стар треньор Хоакин Капарос, който ще довърши кампанията.

Снимка 412783

Източник: Twitter

Двубоят започна по-активно за гостите. С пропуски се отличиха Хесус Навас и Бен Йедер. Най-добрата възможност за каталунците се откри пред китаеца Ву Лей, който стреля с глава над гредата в 33-ата минута

Втората част започна с дузпа за Севиля. Ермосо не уцели топката и препъна Андрес Силва. Бен Йедер реализира наказателния удар за 0:1.

След попадението домакините заиграха по-нападателно, но трудно стигаха до опасности пред Сориано.