Отборът на Севиля спечели без никакви затруднения днешното си домакинство в турнира за Купата на краля.

Отборът от Андалусия прие на собствен терен единайсеторката на Картахена, като заложи на голяма част от обичайните си титуляри, въпреки комфортния си аванс от първия двубой.

Оперираха успешно Едуардо Берисо

Треньорът на Севиля претърпя интервенция за рак на простатата

Далеч от дома, севилци се наложиха над опонента си с 3:0, с попадения на Сарабия, Кореа и Муриел.

За разлика от останалите елитни състави, участващи на този етап от надпреварата (четвърти кръг), домакините не пожалиха усилия както в защита, така и в нападение.

Снимка 326402

Източник: "Марка"

Ефектът от това беше наличен, като само след 5 минути игра резултатът вече бе 2:0 в полза на домакините.

И двете попадения в тяхна полза реализира Бен Йедер, като той бе точен в рамките на около 120 секунди - между 3-ата и 5-ата минути.

Снимка 326404

Три минути преди почивката Гансо окончателно отказа съперника с попадение за 3:0, а крайното 4:0 оформи Кореа, разписал се след 66 минути игра.

Така, по повече от категоричен начин, севилци продължават в следващата фаза от надпреварата.

Ето 11-те на домакините, с които те започнаха днес: Сориа, Меркадо, Коршия, Карол, Крон-Дели, Навас, Гансо, Гайс, Ласо, Нолито, Йедер