Отборът на Севиля записа разгромна победа с 5:0 над Леванте в днешното си домакинство от 21-ия кръг в Примера дивисион.

Андалуцийците доминираха през целия мач, но в първите 45 минути така и не успяха да достигнат до гол. Ситуацията обаче се промени коренно през второто полувреме.

Снимка 402723

Източник: БГНЕС

Резултатът беше открит само три минути след като играта беше подновена. Бен Йедер успя да достигна до много добро подаване във вратарското поле и преодоля стража с удар от близо, насочен към средата на мрежата - 1:0.

След час игра, Андре Силва удвои, след като топката му бе "доставена" от Куинси Промес - 2:0.

В 71-ата минута, Франко Васкес оформи класиката, минавайки през защитата на съперника и мушвайки кълбото в долния ляв ъгъл - 3:0.

Резултатът бе покачен на 4:0 в 80-ата минута, когато Пабло Сарабия се разписа от дузпа, която домакините получиха заради нарушение на Хасон в наказателното си поле. Отново след 11-метров наказателен удар, Промес оформи крайното 5:0 в добавеното време. Ерик Алмада игра много опасно в пеналта, а главният рефер разгледа ситуацията и с помощта на ВАР, след което взе окончателно решение да отсъди втора дузпа в срещата.

Снимка 402722

След тази победа, Севиля събра актив от 36 точки, колкото има и Реал (Мадрид), но тъй като е с по-добра голова разлика от "белите", се нареди на третото място в Ла Лига. Леванте пък е 10-ти с 26.