Отборът на Севиля продължава участието си в оспорваната битка за разпределение на позициите в класирането на испанското футболно първенство, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Тимът от Андалусия спечели визитата си на по традиция негостоприемния домакин Малага.

Севилци се наложиха с минималното 1:0, въпреки че имаха редица шансове да поразят вратата на опонента си, особено през първото полувреме на срещата.

Единственият гол в мача вкара Хоакин Кореа, разписал се след едва 15 минути игра.

Снимка 342855

Домакините потърсиха незабавно връщане на полученото откриващо резултата попадение, но вместо това едва не получиха второ в собствената си врата.

През вторите 45 минути ситуацията на терена се промени, като Севиля намали темпото в предни позиции и наблегна на представянето си в отбрана.

Играта определено не се понрави на феновете по трибуните, които заедно с футболистите на терена изчакаха края на срещата, за да видят триумфа на гостуващия отбор.

Атлетико (Мадрид) разби Севиля с 5:2 като гост

Атлетико (Мадрид) разби Севиля в зрелище със седем гола

Антоан Гризман се отчете с хеттрик за "дюшекчиите"

Със спечелените три точки Севиля събира актив от 42 - с една повече от 6-ия Виляреал, който обаче играе по-късно днес.

Малага категорично е последен в таблицата, като има срещу името си едва 13 инкасирани пункта до настоящия момент.