Атлетико (Мадрид) разби с 5:2 като гост Севиля в зрелищен мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман вкара хеттрик за "дюшекчиите", а по едно попадение добавиха Диего Коща и Коке. За андалусци в края на мача се разписаха Сарабия и Нолито.

Тимът на Диего Симеоне възстанови изоставането си на 7 точки от лидера Барселона преди сблъсъка между двата тима на "Камп Ноу". Севиля е шести с 39 точки.

Двубоят започна със сериозна преса на домакините, които не позволяваха на "дюшекчиите" да изнесат топката. В 3-ата минута Муриел се озова сам срещу Облак, но стреля право в него.

Постепенно Атлетико изравни играта и в 29-ата минута излезе напред в резултата. Диего Коща пресира Евер Банего и му отне топката, след което не беше трудно да я плъзне покрай Рико за 0:1. В 38-ата минута стражът на домакините се намеси отлично при нов удар на натурализирания испанец.

Снимка 342215

В 42-ата минута гостите удвоиха преднината си. Гризман пое една лошо изчистена топка, мина покрай двама играчи на Севиля и с прецизен удар вкара за 0:2.

В 51-ата минута Рика фаулира Диего Коща в наказателното поле, а Гризман вкара отсъдената дузпа за 0:3.

В 65-ата минута Меркадо и Рико не се разбраха, Гризман открадна топката и пусна към Коке, който се разписа за 0:4.

В 81-ата минута Гризман оформи своя хеттрик за 0:5. Нивото на концентрация при гостите спадна, което доведе до две попадения за домакините дело на Сарабия в 85-ата минута и Нолито четири по-късно.

Решено: Бъдещето на Фернандо Торес не е свързано с Атлетико (Мадрид)

Решено: Бъдещето на Торес не е свързано с Атлетико