Отборът на Севиля записа втората си поредна победа в испанското футболно първенство.

Съставът от Андалусия се наложи с 2:1 при визитата си на Лас Палмас, в срещата между двете единайсеторки от 24-ия кръг на Ла Лига.

Със спечелените три точки тимът се изкачва до 5-ата позиция в таблицата с временното класиране. Така Севиля е вече само на три пункта зад гранда Реал (Мадрид), който обаче е и с два мача по-малко от този свой опонент.

Снимка 340842

Резултатът в сблъсъка между "палмите" и техните гости бе открит след 35 минути игра, когато масираният натиск на севилци най-после даде очакван ефект. Голмайстор за тима бе Бен Йедер, възползвал се по чудесен начин от ситуация в половината на домакините.

Пет минути след почивката Пабло Сарабия удвои преднината на Севиля и на практика заличи интригата в сблъсъка.

Снимка 340841

Крайното 1:2 оформи Джонатан Калери, разписал се от дузпа 7 минути преди последния съдийски сигнал. До края на срещата нова промяна в резултата не беше регистрирана и това означаваше втори пореден успех за Севиля в шампионата на страната.

Лас Палмас е едва 18-и, като ще се наложи на състава да се включи активно в битката за оцеляване в Примера дивисион.

Севиля победи Жирона с 1:0