Хосе Гая пропусна дузпа в 12-ата минута на добавеното време и Валенсия не успя да спечели като гост на Севиля в мач от десетия кръг на испанското първенство по футбол. Двубоят завърши наравно 1:1 и след него двата отбора остават извън позициите за евроквоти.

Валенсия поведе още в шестата минута, когато Дмитри Фолкие подаде на Единсон Кавани на празна врата и уругваецът не сгреши с глава. Ерик Ламела обаче изравни за Севиля само четири минути преди края на редовното време с красив гол след ъглов удар.

Прераждането на Кавани

Вижте статистиката

Истинската драма се разрази в края на добавеното време, когато Кике Салас от отбора на Севиля бе изгонен, а Валенсия получи дузпа. Гая стреля в долния десен ъгъл в 12-ата минута на продължението, но вратарят Боно отби топката в ъглов удар и така мачът завърши наравно 1:1.

Валенсия е на осмо място в класирането с 15 точки и на четири от зона Шампионска лига. Севиля пък е на 11-а позиция с десет точки.