Алавес завърши 1:1 в домакинския си мач със Севиля в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион и по този начин прекъсна серията от 4 поредни победи на гостите. Домакините обаче могат да съжаляват за изпуснатите три точки след като имаха повече добри възможности, а удариха и греда.

Първи до гол стигна отборът на Севиля. В 23-ата минута Висам Бен Йедер беше изведен сам срещу противниковия вратар и не сгреши. До края на полувремето нови попадения нямаше.

През втората част Алавес излезе решен да направи обрат. Отборът упражни силен натиск, но Гайска Токеро, Виктор Камараса и отново Токеро пропуснаха изгодни положения. Все пак неизбежното се случи. В 75-ата минута при едно центриране в наказателното поле Серхио Рико направи груба грешка и подари топката в краката на Александър Катай, който я добута във вратата за 1:1.

Севиля е номер едно в Испания!

Има ли кой да спре тима от Андалусия?

Минута по-късно Севиля можеше да си върне преднината в мача, но Ибора от добра позиция стреля над вратата. В 84-ата минута пък Алавес бе на косъм от победата, когато Дейверсон пробва задна ножица и кълбото се спря в гредата.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като Севиля запазва 3-ото си място с 56 точки. Алавес пък се намира на 11-ото място в таблицата с 34 точки.