Отборът на Севиля временно оглави класирането в испанското футболно първенство. Това се случи след обрат за състава при визитата на Реал Бетис.

Градското дерби от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион завърши при 2:1 за гостите.

Севиля надигра тотално Лестър,  но спечели само с един гол разлика (ВИДЕО)

Севиля надигра тотално Лестър, но спечели само с един гол разлика (ВИДЕО)

Джейми Варди вкара скъпоценния гол на чужд терен

В 21-ата домакините бяха близо до гола, след като Адил Рами чукна топката в крака на Мудо Васкес, получи се коварен удар и вратарят Рико изгледа кълбото, което облиза външната страна на гредата.

Пет минути по-късно Аиса Манди от Бетис нацели напречната греда при удар с глава, след изпълнен от Рубен Пардо фаул.

Риза Дурмиши (37') откри резултата, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Рико.

Сампаоли: Севиля заслужаваше повече в мача срещу Лестър

"Отиваме в Англия за победа"

Габриел Меркадо (57') изравни след почивката. Висенте Ибора беше изпуснат при пряк свободен удар и стреля с глава, Антонио Адан изби, а Габи Меркадо беше на точното място за добавка - 1:1.

Висенте Ибора (77') направи пък обрата пълен след пас на Н'Зонзи, който бе в засада преди това.

Хорхе Сампаоли отказа да преподпише със Севиля

Сампаоли тайничко се надява за Барселона

"Нека живеем в настоящето"

До края на мача не се случи нещо кой знае какво интересно и Севиля грабна трите точки, с които се изкачи временно на първа позиция с 52 точки, изравнявайки гранда Реал (Мадрид), който е с два мача по-малко.