Втородивизионният Септември (Симитли) победи с 2:0 Пирин (Гоце Делчев) в контролна среща, играна в Гоце Делчев. Това бе първа победа за момчетата на Спас Стоименов, след като досега отборът от Симитли загуби с 1:2 от Левски (Лом) и направи 0:0 със столичния Септември.

Без голове между септемврийците от Симитли и София

Ето подробности

Срещата се игра при студено и слънчево време, но и отлично подготвен терен. Головете за победителите вкараха дошлият на проби французин Нелсън още в 1-ата и Димитър Благов в 82-ата минута. Септември направи много силно първо полувреме, когато футболистите му вкараха гол, удариха греда и на два пъти бранители на Пирин избиха удари от голлинията.

За неврокопчани проверката бе втора от началото на подготовката, след като в събота възпитаниците на Димитър Крушовски завършиха 2:2 с Банско.