Септември тръгна с победа в контролите на турска земя, където столичани са на лагер. Футболистите на Николай Митов стигнаха до успех 2:1 над унгарския Дожа (Уйпещ), дошъл след обрат.

Съперникът на българския отбор поведе в резултата в 16-ата минута, но до края на първото полувреме Елтон успя да изравни, и така отборите се оттеглиха на почивка при 1:1.

През втората част в двете единайсеторки бяха направени редица промени, които се отразиха по-добре на играчите на Септември. Те стигнаха до пълния обрат в срещата 7 минути преди неговия край, когато точен бе Крис Гади.

Стартов състав на Септември: 21. Георгиев, 24. Дяков, 6. Елтон, 15. Добрев, 4. Орачев, 22. Алвеш, 16. Иванов, 17. Костадинов, 9. Тошев, 23. Маламов, 11. Тодоров

Резерви: 1. Галев, 25. Стоянов, 14. Сандански, 8. Галчев, 19. Гади, 5. Генчев, 7. Тилев, 10. Чандъров, 13. Будинов, 3. Косов, 18. Силва, 2. Димитров, 12. Георгиев

Старши треньор: Николай Митов