Левски най-накрая зарадва привържениците си с приятна за окото игра, подплатена с изразителен резултат, след като "сините" бяха категорични срещу Септември в мач от 22-ия кръг на Първа лига, побеждавайки с 4:1.

Над всички в мача на стадион "Васил Левски" бяха Габриел Обертан и Станислав Костов, които се отчетоха с по две попадения. Бившият нападател на Пирин можеше да осъществи дори и хеттрик, но пропусна в края на мача от удобна позиция.

Септември - Левски 1:4, "сините" се забавляват!

Интересен сблъсък предстои на стадион "Васил Левски"

За разлика от двубоя с Ботев Делио Роси бе направил някои промени, като дебют за "сините" записа Хали Тиам, който зае мястото на неубедителния Жорди Гомес. Паулиньо и Обертан също започнаха в стартовите 11, а Станислав Костов отново бе предпочетен пред Серджиу Буш на върха на атаката.

Рокадите видимо дадоха резултат, макар че в първите двайсетина минути изглеждаше, че Левски отново ще има проблеми в реализирането на голове.

Но малко преди да е изтекъл половин час игра Левски вкара!

Снимка 342105

Добро взаимодействие между Обертан и Цветкович завърши с остро центриране на сърбина, засечено с глава от Станислав Костов - 1:0!

До края на полувремето играчите на Делио Роси заиграха с лекота в половината на съперника, действайки с повече самочувствие и импровизация, идващи от Паулиньо, Обертан и Нашименто.

Нашименто можеше да вкара за 2:0 след комбинация с Прохазка, но ударът му бе спасен от Янко Георгиев. В заключителните секунди на първата част пък словакът опита с техничен удар извън наказателното поле да се разпише, но с върха на пръстите си вратарят на Септември изби в корнер.

Снимка 342110

Вторите 45 минути бяха още по-силни за левскарите, които включиха на още по-високи обороти.

Това даде резултат в 57-ата минута, когато Костов вкара втория си гол, отново с глава, засичайки центриране от корнер на Нашименто - 2:0! Малко преди това пък Яблонски бе пропуснал да удвои с глава, отново при центриране на Нашименто.

Минути по-късно интригата окончателно бе убита от Обертан!

Французинът получи диагонален пас от Роман Прохазка и с хубав удар от наказателното поле оформи класическия резултат - 3:0!

Снимка 342098

Играчите на Септември все пак успяха да стигнат до почетно попадение малко преди края на мача. Антони Иванов, появил се като резерва, бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият вкара от бялата точка, намалявайки на 1:3!

В добавеното време обаче Габриел Обертан добави още едно попадение, този път с плътен удар извън наказателното поле, оформяйки крайното 4:1 за Левски! Любопитно е да се отбележи, че звездата на "сините" вече има 3 гола в родния елит, и трите срещу този съперник.

С успеха левскарите се доближиха на 6 точки от лидерите в Първа лига - Лудогорец и ЦСКА, които имат по 51 точки, докато Левски е на трето място с 45. Разградчани обаче са с мач по-малко, като им предстои гостуване на Ботев.