Tреньорът на Рома Жозе Моуриньо сподели какво си каза с наставника на Ювентус Масимилиано Алегри след равенството между двата отбора (1:1).

"Не мисля, че е желателно да кажа точните думи. Мога ли? Че ни скъсаха задниците през първото полувреме, а през второто бяхме малко по-добри. На полувремето казах на играчите си, че се срамувам от тях и че ме е срам, че съм им треньор. Въпросът е защо изглеждахме добре през второто полувреме, а не през първото.

Не говорим за тактика, а за отношение. Не можем да излезем на терена с такова отношение. През първото полувреме казах на помощника, че трябва да се молим да отидем на почивката при резултат 1:0 в полза на Ювентус. И си беше чист късмет. Нямахме много възможности. Нямахме Дзаниоло, Вайналдум или друг играч, който мисля, че може да дойде скоро.

С тези тримата, нещата можеше да са различни. Алегри, въпреки всичките си проблеми, можеше да привлече хора като Милик и Маккени. Бих могъл да дойда тук и да ви кажа, че направихме разлика през второто полувреме, че бяхме невероятни и силни, но не искам да го правя и няма да крия нищо.

Ако вземем първото и второто полувреме поотделно, то във второто заслужавахме победа с 1:0. Но не искам да кажа, че заслужихме резултата тази вечер, защото това би било комплимент към играчите от моя страна, който те всъщност не заслужават за играта си преди почивката", каза Моуриньо.

Ювентус - Рома 1:1 в мач от Серия "А"