Отборите на Ювентус и Рома не успяха да се победят в дербито от съботната програма на Серия "А". Двата тима демонстрираха добър футбол и нагледно показаха защо са смятани за едни от основните претенденти за Скудетото. Домакините поведоха в самото начало след красив гол от фаул на Душан Влахович, но през второто полувреме бяха разочаровани от изравнителното попадение на Тами Ейбрахам. За него активно помогна бившият идол на "черно-белите" тифози, а сега лидер на Рома - Пауло Дибала.

Снимка 585528

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят в Торино стартира по възможно най-добрия начин за домакините. 41 500 зрители ликуваха от попадението на Душан Влахович още преди настъпването на втората минута. Сърбинът демонстрира неочакван талант при изпълнението на пряк свободен удар, а опитът му се оказа невъзможен за спасяване от Руи Патрисио.

Пред Юве откри отличен шанс да удвои в 16-ата минута, когато Мирети напредна с топката и подаде вдясно към връхлитащия Хуан Куадрадо, но неговият удар беше спасен от Патрисио.

Снимка 585529

Тифозите на Юве "изригнаха" за втори път в 25-ата минута след майсторско засичане от движение на Мануел Локатели, след което топката се спря в мрежата на вратата на Рома. Първоначално реферът Масимо Ирати посочи центъра, но колегите му от ВАР го сезираха да изгледа ситуацията заради игра с ръка на Влахович в атаката. В крайна сметка арбитърът взе решение да не признае попадението и резултатът остана 1:0.

До почивката на Руи Патрисио се наложи да спасява още два удара от фаул, като Куадрадо и Влахович този път нямаха шанс да се разпишат.

Ювентус можеше да стартира втората част с удвояване на преднината. Грешка на защитник подари добра възможност за Хуан Куадрадо, но колумбиецът стреля до лявата греда.

Рома умело дочака своя момент изравни в 69-ата минута. Пауло Дибала се оказа непокрит на далечната греда при центриране от корнер. Аржентинецът върна напрежението пред вратата на "Старата госпожа" с ефектна предна ножица, за да може там някъде да се появи Тами Ейбрахам и отбележи за 1:1.

Снимка 585531

До края Ювентус опита да спечели срещата като в игра дори се появи новото попълнение на "бианконерите" Аркадиуш Милик. Жозе Моуриньо обаче добре бе подредил своя тим и така Рома си тръгна с важна точка от Торино. Равенството е второ поредно за Юве, който преди седмица не успя да се справи и със Сампдория.