Лучано Спалети не скри разочарованието си от прeдставянето на Рома при загубата с 1:2 от Аталанта. Треньорът на столичани смята, че липсата на желание и борбеност у неговия тим е причината за това поражение.

"Когато спреш да играеш, съперникът поема контрол над мача. През първото полувреме играхме добре, но през втората част не направихме нищо и бе нормално да загубим.

За съжаление това е наша характерна черта - или контролираме мача, или просто всичко се разпада. Правим наивни грешки и просто спираме да се борим. Не разчитаме на нашите качества и дух.

И преди дузпата направихме няколко сериозни грешки в защита. Трябва да приемем този резултат, защото сами сме си виновни за него. Трябваше да се възползваме по-добре от нашите положения. В такива моменти и треньорът носи своята вина, щом играчите не показват нужното желание за победа.

Нашият проблем е, че толкова рязко сваляме нивото в представянето ни, че позволяваме на съперника да поеме контрол над срещата. Аталанта изигра добър мач, но и ние им помогнахме, като играхме лошо. Този двубой е показателен за целия ни сезон. Наистина, играхме срещу съперник, който е във форма, но когато играем добре, можем да затрудним всеки", заяви Спалети.