Сасуоло победи Рома с 4:2 у дома в мач от 22-ия кръг на Серия "А". Два гола за победителите вкара Франческо Капуто, а по един добавиха Филип Джуричич и Жереми Бога. За "вълците" се разписаха Един Джеко и Жордан Верету от дузпа.

Римският клуб остава на 4-о място във временното класиране с 36 точки, докато "зелено-черните" са 13-и с 10 пункта по-малко.

"Неровердите" поведоха в резултата още в 7-ата минута. Товага Филип Джуричич изведе Капуто в наказателното поле, напателят финтира Манчини и вкара за 1:0.

В 16-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Тогава Сасуоло поде атака отдясно. Топката стигна до Жереми Толян, който намери Капуто в наказателното поле, а деветката от няколко метра удвои.

"Зелено-черните" нанесоха третия си удар десет минути по-късно. Доменико Берарди намери Джуричич в наказателното поле, който плъзна топката покрай вратаря за 3:0.

Рома върна един гол в 51-ата минута. Тогава Лоренцо Пелегрини нахлу до аутлинията отляво и центрира в наказателното поле, където Един Джеко се извиси и с глава прати топката във вратата.

В 69-ата минута "вълците" останаха с човек по-малко. Пелегрини фаулира Джуричич и получи втори жълт картон.

Три минути по-късно Жереми Бога игра с ръка в наказателното поле, а Жордан Верету превърна отсъдената дузпа в гол.

В 74-ата минута халфът се реваншира за грешката си. Бога нахлу отляво и със силен удар в горния десен ъгъл оформи крайното 4:2.