Треньорът на Рома Руди Гарсия беше разочарован от равенството 1:1 като гост на Торино. "Вълците" се виждаха победители след гола на Миралем Пянич в 83-та минута, но Макси Лопес изравни от дузпа в края.

"Очевидно е, че имаме вина за равенството. Бяхме толкова близо, контролирахме ситуацията и можеше да вкараме и втори гол. Преди да обвиняваме някога обаче, трябва да видим какви ние не направихме. Казвайки това, искам да наблегна на ситуацията при дузпата. Манолас изби чисто топката в ъглов удар.

За съжаление загубихме две точки. Сега трябва да се концентрираме за следващия мач, тъй като вече няма какво да направим за този", заяви Руди Гарсия.

"Винаги е много трудно в тактическо отношение срещу Торино, но през първото полувреме ние не направихме достатъчно. След почивката заиграхме по-добре и успяхме да вкараме след статично положение. След мача бяхме бесни, това можеше да се види в съблекалнята. Момчетата не вярваха, че сме изпуснали победата. Бяха много разочаровани, аз също, но трябва да гледаме напред.

Хубавото е, че още веднъж показахме, че сме отбор, който се бори за резултат и сега просто трябва да работим, за да се подобряваме. Доволен съм от сериозната работа, която свършихме на терена. Знаехме, че Торино ще сгреши и останахме търпеливи. Не допуснахме сериозно положение пред вратата ни", каза още треньорът на Рома.

Руди Гарсия коментира и контузията на Жервиньо. "Ще видим какво е неговото състояние и това на Торосидис утре. Те имат мускулни проблеми. Надяваме се да не е нещо сериозно, но засега нямаме информация. Дали съжалявам, че пуснах Жервиньо? Не, защото докторите ми казаха да го направя.

Нашата цел е да се борим за първите места, но днес пропуснахме две точки. Момчетата показаха, че са на 200% концентрирани и трябва да се възползваме шансовете си, за да печелим мачовете", каза още Гарсия.