Рома пропусна чудесна възможност да спечели важни три точки при визитата си на Дженоа, в срещата между двата тима от 35-ия кръг на Серия "А".

Римляните водеха с 1:0 на домакините си 8 минути преди края на мача, но допуснаха изравняване, а можеха и да загубят срещата, след като съперникът не успя да реализира дузпа, отсъдена в петата минута на даденото продължение.

Оспорвана първа част завърши без попадения, като шансовете за реализиране на такова бяха равностойни и за двете единайсеторки.

Снимка 421704

Източник: Twitter

С пропуски за столичани се отчете Джеко, като полувремето финишира с пропиляна възможност и в пасива на Пелегрини.

Снимка 421700

Осем минути преди края на мача Ел Шаарави даде наглед определяща преднина за гостите, пращайки топката в мрежата.

Снимка 421705

И когато феновете на римляните очакваха съставът им да вземе трите важни точки в борбата за класиране в Топ 4, Ромеро вкара за 1:1, минута след началото на продължението на двубоя.

Снимка 421703

Драмата стана пълна, когато в 95-ата минута Дженоа получи правото да изпълни единадесетметров наказателен удар. Санабрия застана зад топката, но за жалост на преобладаващата част от привържениците на трибуните не успя да се разпише.

Така равенството се запази, а с това и напрежението и интригата за това кои ще бъдат тимовете, които ще играят в европейските клубни турнири през следващия сезон.