Отборът на Рома затвърди добрата си форма напоследък. Столичани спечелиха без затруднения домакинството си на Верона от поредния кръг на Серия "А".

Двубоят бе 20-и и за двата тима през тази кампания, като завърши при резултат 3:1.

Манчини, Мхитарян и Майорал вкараха за домакините, докато Коли реализира почетното попадение за гостуващия състав.

Предложили Джеко на Рома, но Пеп Гуардиола отказал

Нямал нужда от босненския нападател

"Вълците" си решиха мача само в рамките на 9 игрови минути.

Джанлука Манчини откри резултата след точно 20 минути игра, давайки заслужен превес на тима си, с оглед случващото се на терена до момента.

Снимка 516455

Източник: Twitter

Само 2 минути по-късно Хенрих Мхитарян покачи на 2:0, възползвайки се от смутените бранители на съперника, които все още опитваха да организират редиците си след полученото попадение.

Ситуацията стана съвсем отчайваща за гостите в 29-ата минута, в която и Борха Майорал записа името си сред голмайсторите, предвещавайки крайния победител с гола си за 3:0.

Снимка 516456

При този резултат завърши първото полувреме от двубоя.

В редиците на Верона бяха извършени няколко промени, но те спомогнаха единствено за достигането до почетно попадение за тима, записано на сметката на Ебрима Коли.

Макс Алегри отказа на Рома заради Реал (Мадрид)

Гласи се за мястото на Зинедин Зидан

Гамбийският състезател се опита да даде надежда на съотборниците си за нещо повече в мача в 62-ата минута, но нова промяна в статуквото нямаше и успехът за столичани бе напълно заслужен.

Те вече разполагат с актив от 40 точки - с 1 повече от Ювентус. Верона запазва 9-ата си позиция.