Рома направи много силен мач срещу Верона, който бе ознаменуван с класическа победа за "вълците" 3:0, в двубой от 4-ия кръг на Серия "А". Така столичани вече имат 6 точки след две победи и една загуба, както и мач по-малко заради отлагането на срещата със Сампдория в миналия кръг.

Играчите на Ди Франческо демонстрираха настроение в играта днес, като резултатът можеше да бъде и още по-изразителен.

Един Джеко можеше да открие, но от добра позиция в наказателното поле не успя да преодолее вратаря, а малко по-късно футболистите на Рома нацелиха и гредата.

Логичното обаче дойде в 22-ата минута, когато Ел-Шаарауи изведе с елегантен пас Раджа Наинголан, който от движение прати топката в мрежата от точката на дузпата - 1:0!

След още 11 минути игра интригата на залятия с дъжд "Олимпико" до голяма степен приключи. Флоренци центрира перфектно от десния фланг към далечната греда, за да може Джеко да я засече с глава за 2:0!

През втората част босненецът демонстрира още веднъж голмайсторските си умения, засичайки пас по земя в наказателното поле - 3:0!

До края на двубоя гредата още веднъж спаси играчите на Верона. Стефан Ел-Шаарауи направи също страхотен пропуск, останал сам срещу вратаря в наказателното поле. В 66-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Супрайен.

Рома - Верона 3:0

1:0 Наинголан 22'