Рома записа втора поредна победа в Серия "А". "Вълците" надвиха с 2:0 като гости Парма в мач от 19-ия кръг. Браян Кристанте и Дженгиз Юндер донесоха успеха на столичани с голове през втората част.

Римският клуб събра 30 точки и излезе на 5-о място във временното класиране. Парма е 12-и с 25 пункта.

Двата тима изиграха слабо първо полувреме, в което преобладаваше битката. Опасностите пред двете врати почти липсваха. В края на частта Клуйверт не успя да засече остър пас на Дженгиз Юндер.

Снимка 397676

Източник: Twitter

В 58-ата минута Браян Кристанте даде аванс на "вълците". Халфът се разписа с глава след центриране от корнер.

В 71-ата минута Един Джеко имаше шанс да направи резултата 0:2, но стреля неточно с глава.

Четири минути след това гостите все пак стигнаха до втори гол. Негов автор стана Юндер. Турското крило стреля мощно отляво и не остави шансове на Луиджи Сепе.

Рома спечели домакинството си на Сасуоло с 3:1