Рома и Ливърпул сътвориха ново зрелище, този път на стадион "Олимпико" в Рим. Двата отбора завършиха при резултат 4:2 за "вълците", който обаче се оказа недостатъчен за класиране на финала в Шампионска лига заради поражението с 2:5 преди седмица на "Анфийлд".

Очакванията за драматичен сблъсък се оправдаха, въпреки комфортната преднина на мърсисайдци от първия мач. За кой ли път обаче през този сезон съдиите попаднаха в светлината на прожекторите, за съжаление с негативен отенък. Причината - бригадата от Словакия, начело с Дамир Скомина, спестила две кристални дузпи за италианския тим, но всичко по реда си...

Рома - Ливърпул 4:2, зрелище в Рим!

Кой ще стигне до финала в Шампионска лига?

Началото бе ударно, а играчите на Рома се понесоха в атака с първия съдийски сигнал, но се оголиха сериозно в защита. Гостите от Англия мигновено се възползваха от това и първи нанесоха удар!

В 9-ата минута Раджа Наинголан сбърка топка в средата на терена, Роберто Фирмино подаде към Садио Мане отляво в наказателното поле, а сенегалецът без проблем парира Алисон за 1:0!

Отговорът на домакините обаче бе светкавичен!

Снимка 354103

При центриране към далечната греда топката бе свалена към Ловрен, който в опита си да я изчисти, я прати в гърба на Джеймс Милнър, за да се озове в крайна сметка в мрежата - 1:1!

Нямаше много време за отдих, двата отбора продължиха да си разменят атаки, като тези на англичаните изглеждаха по-опасни и бързи.

В 24-ата минута Робъртсън нахлу отляво в наказателното поле, пусна към Мане, който стреля от движение, но Алисон реагира добре и изби в корнер!

Снимка 354107

При последвалото центриране обаче защитата на Рома позволи на Вайналдум да играе с глава и холандецът отбеляза за 2:1 за Ливърпул!

До края на първото полувреме домакините можеха да вкарат чрез Ел Шаарауи, но негов удар срещна страничната греда на вратата на Кариус, отново след рикошет в Джеймс Милнър.

Втората част предложи още по-любопитни моменти, а "вълците" тръгнаха ва банк в предни позиции. След малко повече от 49 минути игра дойде и първата груба грешка на съдийската бригада!

Един Джеко се отскубна зад защитата, преодоля Кариус, който го събори в наказателното поле - дузпа не последва, а... засада, която бе маркирана от асистента. Повторенията обаче показаха, че страничният съдия бърка сериозно!

Снимка 354109

Минути по-късно Рома все пак стигна до равенство!

Кариус изби топката след шут на Шаарауи, тя попадна в Един Джеко, който от удобна позиция в наказателното поле вкара за 2:2!

"Вълците" продължиха да натискат, но пропуснаха някои добри положения, а в още един случай бяха ощетени! Удар на Шаарауи на метри от голлинията бе париран с ръка от Алекзандър Арнолд, която бе в неестествено положение - сигнал обаче отново не последва!

Е, финалният натиск на италианците доведе до две попадения на Раджа Наинголан!

Белгиецът покачи на 3:2 минути преди края на редовното време с марково изпълнение извън наказателното поле. В добавеното отново той вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на резервата Клаван. Веднага след четвъртото попадение обаче Скомина свири края на мача.

Така Ливърпул отново ще играе на финал в Шампионска лига. Там го чака Реал (Мадрид), а шоуто е излишно да казваме, че ще е гарантирано...