Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

ГОООЛЛЛЛ ЗА РОМА! Наинголан бележи от дузпа - 4:2!

Жълт картон за Соланке.

87′

Соланке замени Фирмино.

86′

ГОООЛЛЛ ЗА РОМА! Шут на Наинголан извън наказателното поле срещна напречната греда и влетя в мрежата - 3:2!

84′

Жълт картон за Манолас.

84′

Жълт картон за Робъртсън.

82′

Клаван замени Мане.

80′

Кариус спасява удар на Джеко, който се измъкна зад гърба на Алекзандър Арнолд и стреля отляво по диагонал в наказателното поле.

76′

Жълт картон за Флоренци.

74′

Антонучи замени Ел Шаарауи.

69′

Гоналон замени Де Роси.

66′

Джеко пропуска да донесе обрата, след като играчите на Ливърпул останаха с впечатление, че има засада! Ударът на босненеца обаче мина до вратата!

62′

Удар на Шаарауи на метри от вратата е спрян с ръка от Арнолд, а топката летеше към мрежата!

59′

Домакините можеха да стигнат до пълен обрат! Юндер получи страхотен пас от над 30 метра в наказателното поле, засече топката от въздуха фронтално срещу вратата, но Кариус улови!

53′

Юндер замени Пелегрини.

52′

ГОООЛЛ ЗА РОМА! Джеко изравнява резултата, след като се възползва от лошо отбита топка от Кариус, който се намеси при удар на Шаарауи - 2:2!

49′

Страничният съдия маркира засада на Джеко, който бе повален в наказателното поле от Кариус, а главният рефер със сигурност щеше да покаже бялата точка. Повторенията показаха, че асистент-реферът е сгрешил - засада категорично нямаше!

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

44′

Жълт картон за Ловрен.

42′

Алесандро Флоренци опита удар от воле отдясно в наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата.

39′

Eл Шаарауи проби отляво, влезе в наказателното поле и падна, но съдията Скомина е категоричен - дузпа няма!

34′

Шаарауи стреля пред линията на наказателното поле, но топката срещна страничната греда на вратата на Кариус, след като рикошира в Джеймс Милнър!

25′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Вайналдум се възползва от спорна топка в наказателното поле и с глава вкара за 2:1!

24′

Страхотен пробив на Робъртсън отляво в наказателното поле завърши с пас към Мане, който стреля от движение, но Алисон успя, макар и с късмет, да спаси!

15′

ГООООЛЛЛ ЗА РОМА! Джеймс Милнър си вкарва автогол, след като Ловрен в опита си да изчисти топката, намери главата на англичанина - 1:1!

14′

Удар на Салах от дъгата пред наказателното поле, Алисон спасява.

9′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Мълниеносна контраатака завърши с гол на Мане, който бе намерен отляво в наказателното поле, за да може сенегалецът с точен удар да открие резултата - 1:0!

6′

Страховит удар на Флоренци извън наказателното поле прелетя на не повече от 50-60 сантиметра до гредата на Кариус!

4′

Сериозен натиск на домакините в първите минути, които се настаниха пред наказателното поле на англичаните в търсене на ранен гол.

1′

48. Антонучи 58. Уудбърн

Рома приема Ливърпул във втория полуфинал от Шампионска лига. Двубоят трябва да определи кой ще срещне Реал (Мадрид) на финала в Киев - арената на последния мач в турнира.

След първия двубой на "Анфийлд" играчите на Юрген Клоп имат наглед солидна преднина, след като спечелиха с категоричен резултат 5:2. Минути преди края на мача те дори водеха с 5:0, но допуснаха две попадения, които донякъде запазиха интригата около крайния победител.

В Рома обаче знаят как се заличава преднина от 3 гола. "Вълците" сториха това не срещу кого да е, а срещу колоса Барселона, който бе отстранен след класически успех с 3:0, въпреки загубата в първия мач с 1:4 на "Камп Ноу".

Нещо повече - италианците се заканиха да повторят подвига отпреди няколко седмици, а отговорите дали това е възможно, ще разберем около полунощ, а защо не и след това.

Едно е сигурно - зрелището на "Олимпико" в Рим е гарантирано, не го пропускайте...