Рома и Интер изиграха зрелищен мач от 14-ия кръг на Серия "А", който завърши без победител. Двата отбора взеха по една точка, след като завършиха при 2:2 на стадион "Олимпико" в Рим.

"Вълците" имаха възможност да поведат в резултата още в 1-ата минута, но Самир Ханданович се намеси решително при удар на Дзаниоло. "Нерадзурите" отговориха чрез такъв на Кейта Балде, който обаче попадна в обсега на Олсен.

Последва натиск на домакините, които чрез Флоренци и Шик затрудниха Ханданович, но вратарят на Интер показа стабилност и отрази опасни удари към вратата му.

В 26-ата минута и гредата помогна на гранда от Милано след удар на Флоренци, а противно на логиката Интер откри малко преди края на първото полувреме!

Кейта Балде ликуваше, след като засече центриране на Д'Амброзио, а при 1:0 за Интер дойде почивката.

След нея Рома стигна бързо до изравняване, след като Юндер в 52-ата минута изравни с красиво попадение от дистанция за 1:1!

Интер обаче отново поведе в резултата, след като при ново центриране, този път на Брозович, Икарди с глава засече топката в мрежата за 2:1!

Все пак Рома стигна до точката, след като Александър Коларов се разписа от дузпа в 73-ата минута за 2:2, отсъдена и с помощта на ВАР!

С равенството Интер запази втората си позиция в класирането с актив от 29 точки, колкото има и третият Наполи, който обаче е с мач по-малко. Лидера е Ювентус с 40 пункта, докато Рома е на 7-мо място с 20.