Отборът на Рома не наруши победната си серия в италианското футболно първенство, след като успя да победи много трудно, с драма в продължението, 19-ия тим в класирането на Серия "А".

Бойкият състав на Фрозиноне бе на път да си извоюва точката срещу столичния опонент, достигайки до впечатляващото 2:2, но в последните мигове от добавеното време Един Джеко се разписа за крайното 2:3.

Чиано и Пинамонти бяха точни за домакините, докато Джеко (на два пъти) и Пелегрини вкараха попаденията за именитите гости.

Гостите играха във формация 3:5:2, а в групата не попадна Ченгиз Юндер, който още не е готов на 100%. Новата звезда на състава Николо Дзаниоло първоначално бе запазен от наставника на римляните Еузебио Ди Франческо, но след това, подобно на съотборниците си, бе "хвърлен на лъвовете".

Рома иска за треньор нарочения за гонене от Челси Маурицио Сари

"Вълците" са готови да се разделят със своя наставник Еузебио Ди Франческо

Още в 6-ата минута, след изненадваща акция на домакините, те стигнаха до откриването на резултата. Предимството им се запази до 30-ата минута, когато Джеко по майсторски начин възстанови равенството.

Още в следващата атака Пелегрини направи обрата пълен, вкарвайки за 1:2.

Десет минути преди последния сигнал Пинамонти отбеляза от изключително изгодна позиция, след като бе оставен непокрит при бърза контраатака на тима си.

45 секунди преди края на 5-минутното продължение Един Джеко връчи всички три точки на тима си, разписвайки се след центриране на Ел Шаарави. Босненският нападател вкара топката в мрежата, отигравайки я със... слабините си. Тя попадна точно в тази зона от тялото му, при подаването на скорост.

Така Рома е само на точка от Милан, заемайки петата позиция в подреждането. Фрозиноне остава предпоследен.