Рома и Сасуоло не се победиха в мач от програмата на 19-ия кръг от италианската Серия "А". Двубоят между двете единайсеторки приключи при резултат 1:1.

Първото попадение в срещата реализира бившият футболист на гостуващия състав Лоренцо Пелегрини. Юношата на столичани бе точен за 1:0 в 31-ата минута. Мисироли, с глава, оформи оказалото се и крайно 1:1.

Снимка 331443

Срещата бе белязана от две спорни съдийски решения, като главният арбитър отмени два гола на столичани - на Джеко и Флоренци. Във втория случай попадението бе реализирано едва 5 минути преди последния съдийски сигнал.

Без нови в Рома през януари

"Работим чудесно с настоящия състав"

Това беше първият двубой и за наставника на "вълците" Еузебио Ди Франческо срещу бившия му състав. Ди Франческо ръководи в продължение на няколко години именно Сасуоло, преди да премине в Рома.

Снимка 315752

Столичани изпитваха трудности в създаването на сериозни опасности за вратата на Андреа Консили, но още първото сериозно голово положение бе превърнато в попадение от "джалоросите".

В 31-ата минута Диего Пероти центрира отляво, Патрик Шик не успя да играе с топката, но тя достигна до Един Джеко, който веднага намери свободния вдясно от него Лоренцо Пелегрини и младият халф с премерен удар изведе Рома напред.

Снимка 331444

На няколко пъти длъжник на тима на Рома бе Един Джеко, който се отчете със сериозни пропуски в края на първото и началото на второто полувреме.

В 71-ата минута Един Джеко все пак прати топката в мрежата, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Снимка 321073

Малко преди края на мача и Флоренци бе точен, но арбитърът отмени и този гол. Преди това пък Мисироли вкара с глава за оказалото се и крайно 1:1.

Римляните така и не успяха да достигнат до втори признат гол и двубоят приключи без победител.

Така Рома събра актив от 39 точки, с които продължава да изостава от третия Интер. Сасуоло остава в дъното на таблицата, в неприятна близост до застрашените от изпадане състави.

Франческо Тоти: Рома е кандидат за титлата