Около португалския треньор Жозе Моуриньо никога не е скучно. Той получи пореден червен картон в Серия А при загубата на водения от него Рома с 1:2 от Кремонезе. Виновник този път се оказа четвъртият съдия Марко Сера, който според Моуриньо нарочно му вдигнал мерника, тъй като е от Торино, а в следващия кръг Рома играе с Ювентус.

"Нямахме късмет, те ни вкараха два гола от никакви положения. Рома винаги излиза за победа. Не заслужавахме да победим, но и загубата е несправедлива. Нямам претенции към съдиите, освен към Сера.

Главният съдия ми даде червен картон, защото Сера нямаше капацитета да разбере какво му казвам. За първи път имам проблем с четвъртия съдия. Пичинини (б.р. главният съдия) ми каза да му се извиня, но аз отказах. Нека Сера бъде откровен и да каже какво му казах. Но явно има проблем с паметта", коментира Моуриньо.

Жозе Моуриньо недоволства след загубата на Рома от Кремонезе

Малко нямахме късмет, коментира Специалния

Дисциплинарната комисия към италианската футболна централа се зае със случая и иска да разкрие същността на конфликта на Жозе Моуриньо с четвъртия арбитър. Гледните точки на двамата ще бъдат изслушани през следващите дни. Римляните се намират на пето място в класирането в Серия А с актив от 45 спечелени точки.