Рома и Лацио оправдаха за пореден път очакванията за истинско футболно зрелище, след което "орлите" на Симоне Индзаги ликуваха. Срещата на "Олимпико" завърши с пирова победа за Рома с 3:2 в полуфинална среща-реванш от турнира за Купата на Италия, но въпреки поражението лациалите се класираха за финала, след като в първия двубой спечелиха с 2:0.

Интригата приключи още през първото полувреме, когато Милинкович-Савич опъна мрежата на "вълците" на Спалети за 1:0 в 37-та минута. Двубоят предложи здрави сблъсъци и единоборства, което логично доведе и до доста жълти картони.

Стефан Ел-Шаарауи успя да изравни за 1:1 секунди преди края на първото полувреме, но дори при този резултат шансовете на Рома оставаха илюзорни.

Втората част започна с натиск на лациалите, което доведе до нов гол за играчите на Симоне Индзаги. Чиро Имобиле се възползва от добра топка и вкара от удобна дистанция за 2:1 в 56-та минута.

Рома все пак не се предаде и до края на двубоя вдигна оборотите, което доведе до изравнително попадение на Мохамед Салах в 66-та минута. "Вълците" стигнаха и до пълен обрат в заключителните минути на сблъсъка след ново попадение на Салах - 3:2 за Рома!

Така Лацио е на финал, в очакване на своя съперник, който най-вероятно ще е Ювентус. "Бианконерите" гостуват утре на Наполи, а след първия двубой в Торино имат аванс от 3:1.

Рома - Лацио 3:2
0:1 Милинкович-Савич 37
1:1 Ел-Шаарауи 44
1:2 Имобиле 56