Интер спечели гостуването си на Каляри с 3:1 след обрат в края на срещата. Двибоят от кръг №11 на италианската Серия "А" започна с 15 минути закъснение заради технически проблем.

Домакините поведоха в 42-ата минута чрез Рикардо Сотил. Леонардо Паволети подаде на Сотил, чийто първи шут беше блокиран. След това голмайсторът успя да вкара от воле - 1:0.

Николо Барела изравни в 77-ата минута. Вратарят Алесио Краньо изчисти лошо и топката стана удобна за Барела - 1:1.

Само 7 минути по-късно току-що влезлия в игра Данило Д'Амброзио направи пълния обрат с удар с глава отблизо. Барела центрира прецизно, след като топката му беше подадена след изпълнение на корнер отдясно.

Снимка 509544

В 88-ата минута отлично игралият страж Кранио спаси удар на Лукаку, който беше останал сам срещу него. Веднага след това играч на Каляри не можа да засече топката пред голлинията на Интер.

В 94-ата минута Кранио отиде да скача при корнер за домакините. Интеристите успяха да отнемат топката и Ромелу Лукаку на празна врата оформи крайното 1:3.

С тази победа Интер се изкачи на второ място с 24 точки, изпреварвайки Сасуоло и Наполи. Лидери са съгражданите от Милан с 26 точки, които в последния мач за днес ще приемат Парма.