Отборът на Рома стигна до очакван домакински успех над скромния състав на Фрозиноне, в срещата между двата тима от програмата на 22-ия кръг на италианската Серия "А".

Столичани се наложиха с наглед не особено убедителното 3:1, но всъщност владееха инициативата в сблъсъка и диктуваха темпото на игра.

Безспорно най-запомнящият се момент в мача дойде само 3 минути след почивката, когато центриране отляво по нападението на Рома бе засечено по изключителен начин от новото, временно попълнение на римляните Стефан Ел Шаарави.

Фараона демонстрира страхотно самочувствие и с отиграване, в стил "Златан" препарира стража на гостите Леали.

Преди този момент на гениалност, от страна на италианския национал, Наинголан бе дал предимство на домакините в 18-ата минута, но само 6 по-късно резултатът бе изравнен, за неудоволствие на хилядите зрители на "Олимпико".

Изпълнението на Стефан обаче върна усмивките по лицата на феновете, както и самия състав в битката за разпределението на призовите позиции в подреждането.

Крайното 3:1 оформи Миралем Пянич, записал името си сред голмайсторите 6 минути преди изтичането на редовното време.

Към момента Рома е с актив от 38 точки - 3 по-малко от 3-ия и 4-ия в класирането, съответно Фиорентина и Интер.

Фрозиноне е предпоследен и едва ли ще остане част от футболния елит на страната и през следващия сезон.